Štěnice domácí

informace, články, fotografie a mnoho dalšího

O stránkách Stenice-postelni.cz 

  

Stránky Stenice-postelni.cz byly vytvořeny jako zdroj informací o těchto škůdcích. Populace štěnice domácí – postelní prudce roste (odborné články udávají nárůst o tisíce procent ročně na celém světě) a další růst je očekáván. 

  

Co se dříve považovalo za problém nájemního bydlení, špinavých motelů, ubytoven a přístřešků bezdomovců, to dnes překročilo všechny hranice a nyní je jejich výskyt hlášen napříč všemi skupinami obyvatel a prostory – od bytů, přes čtyřhvězdičkové hotely až po obchody a to bez ohledu na úroveň pořádku a úklidu. 

  

Vzhledem k zákazu DDT a pozdějšímu zákazu organofosfátů, nejen v EU, ale po celém světě, vzrostla schopnost štěnic odolávat insekticidům a díky stále vzrůstající globalizaci a možnostem cestovat se štěnice stále úspěšněji rozšiřují do celého civilizovaného světa. 

  

Nad slunce jasné je, že „dnešní“ štěnici je zcela jedno, jestli máte miliony, vlastní armádu hospodyní a dalo by se u vás jíst ze země nebo spíte pod mostem v natrhaných kartonech… krev máte stejnou! A tím i šanci na to, stát se jejím hostitelem. 

  

Štěnice se musí napít krve minimálně pětkrát za život a jí i stovkám jejích potomků, které přijdou po ní je zcela jedno, jestli jste host v útulku pro bezdomovce nebo v nejlepším hotelu ve městě. 

  

Jejich rozšíření, zvláště ve Spojených státech, zvláště v oblasti New Yorku, ale i ve Francii, Španělsku, Německu a dalších státech je alarmující… v U.S.A již sílí problém tzv. rezistence, tedy odolnosti vůči všem používaným insekticidům. Stále častěji tak přicházejí ke slovu fyzikální metody hubení pomocí páry, nízkých i vysokých teplot aj. 

  

První věc, kterou můžete udělat, aby jste zamezily napadení je, aby jste měli dostatek informací a našli účinnou pomoc, jakmile zjistíte výskyt štěnice.  

  

Stenice-postelni.cz je tu pro Vás! 

  

Tomáš Jíra – DDD Služby 

Švehlova 1471/27, 102 00 Praha 10 

tel.: 776117050 

email: ddd@ddd-sluzby.cz 

www: www.ddd-sluzby.cz 

IČ: 66488907